CER1065V-102M
Free Sample
Availability
Immediately deliverable
More information about samples availability can be found here: Availability
Power Inductor Sagami CER1065V-102M (400VDC)
Product Code:
300539
Weight: 5.6 g
Manufacturer: SAGAMI
Weight: 5.6 g
Manufacturer: SAGAMI
Detailed information
SMD Power Inductor
For Applications up to: 400VDC
Magnetic Shielded
For Applications up to: 400VDC
Magnetic Shielded
Your technical contact person
For general questions
Manufacturer / Brand
Manufacturer: SAGAMI
Technical Product Information
| Series | CER1065V |
|---|---|
| Inductance | 1000μH |
| Tolerance | +/-20% |
| Saturation Current | 0.7(ΔL -30%) A |
| Dimension | 10.5x10.5mm |
| Height | 6.8mm |
| Pin Type | SMD |
| Minimale Category Temperature | -40°C |
| Maximum Category Temperature | 105°C |