CER8065V-471M
Free Sample
Availability
Deliverable in short time
More information about samples availability can be found here: Availability
Power Inductor Sagami CER8065V-471M (400VDC)
Product Code:
299008
Weight: 5.6 g
Manufacturer: SAGAMI
Weight: 5.6 g
Manufacturer: SAGAMI
Detailed information
SMD Power Inductor
For Applications up to: 400VDC
Magnetic Shielded
For Applications up to: 400VDC
Magnetic Shielded
Your technical contact person
For general questions
Manufacturer / Brand
Manufacturer: SAGAMI
Technical Product Information
| Series | CER8065B |
|---|---|
| Inductance | 470μH |
| Tolerance | +/-20% |
| Saturation Current | 0.78(ΔL -30%) A |
| Dimension | 8.3x8.3mm |
| Height | 5.5mm |
| Pin Type | SMD |
| Minimale Category Temperature | -40°C |
| Maximum Category Temperature | 105°C |