CDG9672C-R39M
Free Sample
Availability
Deliverable in short time
More information about samples availability can be found here: Availability
Power Inductor Sagami CDG9672C-R39M
Product Code:
306595
Weight: 6.039 g
Manufacturer: SAGAMI
Weight: 6.039 g
Manufacturer: SAGAMI
Detailed information
SMD Power Inductor
For PoL-Applications
Magnetic Shielded
For PoL-Applications
Magnetic Shielded
Your technical contact person
For general questions
Manufacturer / Brand
Manufacturer: SAGAMI
Technical Product Information
| Series | CDG9672C |
|---|---|
| Inductance | 0.39μH |
| Tolerance | +/-20% |
| Rated Current | 48,9A |
| Dimension | 14.4x9.6mm |
| Height | 7.2mm |
| Pin Type | SMD |
| Minimale Category Temperature | -40°C |
| Maximum Category Temperature | 150°C |
| Saturation Current | 45.7(ΔL -20%) A |